Narutorol

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Narutorol » Альтернатива » Момочі Забуза на козацькому хуторі


Момочі Забуза на козацькому хуторі

Сообщений 1 страница 3 из 3

1

Звідкись здалеку доносився аромат борщу. Забуза піднявся і кинув оком довкола.
Де це я? - промайнуло в макітрі у нього - а де Хаку?
Аж бачить, йде хтось до нього. Наче шинобі, але якогось дивного селища. Збагнув Забуза, що він потрапив у якесь дивне селище, але таке, що він його не знав. Підходить, значить чоловік. Дивний чоловік. Має вуса великі, а з голови ще один вус стирчить. Оселедець, себ-то. Дуже це здивувало безбрового нукеніна. Аж глянь, а чоловік той не в гумових сандалях, а в чоботах червоних. А штани в нього широкі вели. І, значить, говорить він:
- Здоров був, чужоземцю! Як звуть, та звідкіля прийшов до нас?
Ужахнувся Забуза, пройняло його, що він мову українську розуміє.
- Що то за таке дзютсу ти використав на мене?
- Та чорт його збагне, що ти там говориш до мене. Дзютсу? Що? Ти певно головою вдарився, ходім за мною.
Чоловік пішов, посміхаючись, та крутячи вуса. Диявол Туману постояв, та й пішов собі слідом. Ге, та вигорить щось.
Дивний чоловік підійшов до невеликої хати, та поклонившись увійшов. Забуза ж кланятись не збирався, він пішов з гордо піднятою головою, тому й гепнувся своєю дурною головою о одвірок.
Прийшов до тями, лежачи посеред хати. біля нього стояв знайомий вже чоловік, та молода дівчина.
- Полежав? Вставай їсти. - посміхнулася вона.
За що мені така кара? - подумав Забуза.

Сидять за столом. Момочі вмочує вареники у сметану, та їсть. Тільки що він спробував тутешній напій - горівку, після чого мало знов не гепнувся. Тепер він роздумуючи їсть вареники.
- То звідкіля ти, та як твоє наймення? - питає чоловік знов.
- Забуза Момочі мене звуть. Я з Селища, схованого у Тумані.
- А ту у нас вільний козацький хутір, а кличуть мене Жовтий, хоч ім'я маю Іван.
- А як я то тут опинився?
- А чи тебе чорт розбере? Йшов я з поля, бачу чоловік лежить. Видно одразу, що не тутешній.
Забуза почухав макітру, та, перелякавшись, хлопнув собі по спині. Меча не було. Швидко підстрибнувши, він знову вдарився о низку стелю головою та впав без тями. Прокинувся тоді, коли доброзичливий господар дав йому понюхати горівки.
- Що ти за припадочний такий, чоловіче? - запитав він.
- Меча загубив. - розгублено відповів Момочі.
- То пішли до коваля нашого, він тобі новий зробить. Наш коваль, він знаєш, які мечі робить? Ого-го! Тільки ось що треба - Жовтий схопив бутель з горівкою - без цього тут ніяк.
Знову здивувався Момочі. То у них тут такі гроші рідкі? Чи то я пив гроші, виходить? Дивно то. Він дістав свій кошель а звідти висипав 500 рьо.
- Цього має вистачити на меч новий. Хоча мій гарніший меч був, але мені зараз хоч який. бо може ойніни нападати будуть.
- Бусурмани женуться за тобою, чи що? Ге, дивний ти. А може й ти бусурманин?
Бусурманин - то напевно шинобі - подумав Забуза.
- Так, я видатний бусурманин - з гордістю відповів він, за що отримав металевим казанком ззаду по макітрі. Бідна моя голова - усе, що він зміг подумати до того, як темрява заклала йому очі.

Отредактировано Utakata (2013-08-18 15:41:50)

+1

2

- Та він головою пригублений - гляньте самі, скільки синців. Чи ви його катували?
- Та дивний він, кажу, сам признався, що басурманин, та й видно, що не тямить нічого тутешнього.
- Адже признайтесь вже, що ви його по голові били!
- Та кажу, сам він гепнувся, е!
Забуза тихенько підняв повіки. Поруч з вже знайомим Жовтим стояв якийсь дуже вельможний пан у розшитому жупані. Боячись поворухнутися, аби знов не отримати по макітрі, Диявол Туману тихесенько собі лежав, та й годі. Та не тут було! Чоловіки припинили свою сварку, та глянули на свого бранця.
- То я староста хутора, пан Добровський. Чи ти басурманин, як каже мені цей добрий чоловік?
- Я Момочі Забуза з Селища схованого у Тумані - витріщив очі безбровий.
- Кажу ж я - пришиблений він! - відповів Жовтий.
- а ну, циц! Сам я вирішу, хто і як його пришиб. А де то селище знаходиться, що ти кажеш? - запитав староста.
- У країні Води знаходиться, де ж ще.
- У країні Води, кажеш..
- То, певно, Крим!
- То ти татарин, значить? - староста підняв підвішену до пояса булаву.
Забуза глянув на неї та вжахнувся, що його зараз по макітрі знову довбануть:
- Зжальтесь, пани-добродії, відступник я! Прогнали мене з селища, нема куди йти, дому нема, їсти нема чого, та учня свого загубив!
- Ех.. - Добровський пустив булаву - добре, бранцем побудеш у нас трохи, там якось второпаємо куди тебе дівати. Йди за мною - підвестись можеш?
Хто би міг подумати, що один з великих мечників, Диявол схованого Туману покірливо побреде за старостою до в'язниці!

0

3

У в'язниці було досить непогано. Його годували, поїли, по макітрі не били. Чого ще чоловіку для щастя треба? От тільки малеча заважала, що частенько бігала подивитися на дивину таку. Ба, татарин-відступник! Тикали в нього пальцями та кидалися їжею. Пару разів улучили коржами по голові, та Забуза лиш посміхався. Хлібний корж - то не металевий казанок!
Так пройшов тиждень. Аж от, одного разу, сидів він, не чіпав нікого, а тут Добровський до нього заходить. Каже:
- Здоров був, чоловіче!
- Здоровеньки були, пане Добровський - вже навчився привітатися Забуза по тутешньому. Навіть вклонився, боячись, що по голові отримає.
- Йди за мною, вирішили ми, що не шпигун ти, а значить будеш повноправним козаком!
Момочі часу у камері даром не витрачав і вже знав, що козаки - то тутешні шинобі, що володіють таємничою та надзвичайно могутньою технікою бойового гопака! Навчуся техніки цієї та втечу! - думав він, прямуючи за старостою. Спустившись хутором, вони зайшли до вже знайомої хати. Кланяйся, Забуза, кланяйся, їй богу! - промовляв він про себе, переступаючи поріг. Це була хата його знайомця - Жовтого, та сам господар лежав на столі в обіймах з бутилем горівки та не мав змоги підвестись. Дівка, що тут була - міряла кроками хатинку, тримаючи у руках той самий казанок, наче не могла вирішити: гепнути по макітрі п'янчугу, чи не треба? Та, забачивши поважних гостей (можливих свідків), вона опустила зброю та захлопотала о поїсти.
Аж от, раптом, знадвору почулися крики "Татари! Татари наступають!". Пан Добровський поблід і як закричить що сили:
- На коня!
Жовтий поворухнувся, підняв стакан з горівкою, кинув косим поглядом на гостей і промовив:
- На коня!
Диявол Кривавого Туману з жахом дивився на них. Вони хочуть змусити мене знов те пити!

Отредактировано Utakata (2013-09-03 16:05:40)

0


Вы здесь » Narutorol » Альтернатива » Момочі Забуза на козацькому хуторі